“Манчестър Юнайтед” победи “Арсенал” с 3:1 в най-интересния мач от 6-ия кръг на Висшата лига. Така “червените дяволи” записаха четвърти пореден успех и спряха серията на “топчиите”, които бяха без грешка от началото на сезона.

Още в първия си двубой за новия отбор бразилецът Антони, привлечен преди дни за близо 100 милиона евро, отбеляза гол. Той откри резултата в 35-ата минута (долу).

Асистира му Маркъс Рашфорд, който вкара другите два гола. Но преди това домакините минаха през много трудности срещу лидера. Битката на "Олд Трафорд" можеше да има и друг развой.

В 12-ата минута гостите отбелязаха гол чрез Мартинели, отменен след разглеждане на ВАР - за нарушение на Мартин Йодегор срещу Кристиан Ериксен в центъра на терена.

Двата тима си деляха надмощие преди почивката, но през по-голяма част “Юнайтед” приемаше играта в половината си с идеята да контраатакува - изпитаният в последните години стил.

“Арсенал” натисна след почивката и логично стигна до изравняване чрез Букайо Сака в 60-ата минута.

След само още 6 минути контра на “червените дяволи” най-сетне сработи - Бруно Фернандеш изведе Рашфорд на чиста позиция и той направи 2:1. В 75-ата резултатът стана и 3:1 - този път Кристиан Ериксен подаде на английския национал.

До края можеха да паднат още голове и в двете врати.

Вчера “Евертън” и “Ливърпул” направиха 0:0. “Челси” измъкна 2:1 от “Уест Хем” в лондонско дерби, а също в столицата и със същия резултат “Тотнъм” би “Фулъм”. “Астън Вила” пък успя да спре “Манчестър Сити” - 1:1.

"Арсенал" запази първото място с 15 точки, "Манчестър Сити" и "Тотнъм" са с по 14, а "Юнайтед" се изкачи на пето място с 12.