Григор Димитров победи американеца Брендън Накашима в първия кръг на Мастърс турнира в Рим - 6:3, 6:4. Лошата новина за него е, че във втория кръг ще срещне Стефанос Циципас.

Гъркът, който е специалист на клей, вече го победи в две поредни надпревари - в Барселона и Мадрид, при това без особени проблеми.

Първият сет на мача с Накашима протече интересно. Димитров проби първи за 2:1, но веднага се стига до рибрейк. Най-добрият ни тенисист с мъка удържа сервис гейма си за 3:3, но след това веднага грабна подаването на своя съперник в ключовия седми гейм.

Последва затвърждаване и нов пробив за 6:3.

Серията на Григор продължи до 2:0 с брейк във втория сет. Тук Накашима отвърна и първо намали, а малко след това и изравни. След две размени се стигна до 5:4, като при този резултат 76-ият в света сервираше за ново равенство.

В решителния момент обаче Димитров получи два мачбола и се възползва още от първия - 6:4 и 2:0 сета.