Войната на Русия срещу Украйна може да окуражи Сърбия да предприеме военни действия срещу нейната страна Косово.
Това заяви при приключване на посещението си в Израел външният министър на Косово Доника Гервала, цитирана от в. "Джерусалем пост", предава БТА.
Изказването й е от края на тридневното й пътуване в Израел, по време на което тя призова неговите официални представители да използват влиянието си, за да помогнат за неутрализиране на ситуацията.
"Държави като Израел могат да помогнат за стабилизирането на региона (Балканите), каза Гервала.
"Ние сме загрижени, че Балканите могат да бъдат следващата гореща точка", допълни тя.
"От самото начало Косово проявява солидарност и възхищение към смелата борба на украинците в защита на страната им", каза още Гьорвалла.
"Нямаме никакви илюзии относно това, което (руският президент Владимир) Путин иска да постигне в Украйна. Можете да видите някои прилики между начина, по който Русия действа в Украйна, и начина, по който Сърбия действа в нашия регион", допълни косовската министърка.
Още по темата
- Тръмп намекна, че руската атака срещу Киев може да възпрепятства усилията за мир
- Ще качи ли Радев България в "бързия влак" на Европа?
- ДЕНЯТ В НЯКОЛКО РЕДА: ПБ забави избора на ВСС. С подкрепа от ГЕРБ и ДПС
- "Прагматизъм и реал политика". България се разграничи от ЕС и не се присъедини към трибунала за Украйна