"Айнтрахт" (Франкфурт) спечели турнира Лига Европа. На финала в Севиля "орлите" се наложиха драматично с 5:4 след дузпи срещу "Рейнджърс".

В редовното време и продълженията резултатът бе 1:1. Вратарят Кевин Трап изигра огромна роля за победителите, спасявайки няколко критични ситуации в наказателното си поле. След това стражът парира удар от 11-те метра на Аарън Рамзи, което се оказа решаващо.

Тимът от Франкфурт спечели втори европейски трофей в историята си след купата на УЕФА през 1980 г.

През първото полувреме двата отбора си поделиха инициативата - "Айнтрахт" бе по-активен в началото и пропусна да отбележи, а към края "Рейнджърс" пренесе действията пред вратата на своя противник. Стигна се до няколко тежки сблъсъка на терена.

В 57-ата минута Джибрил Соу върна с глава към Тута, който се подхлъзна и топката стигна до Джо Арибо. Той влезе в наказателното поле и хладнокръвно преодоля Трап - 1:0 за "сините" от Глазгоу.

При ответната атака германците за втори път поискаха дузпа за игра с ръка на Кевин Баси в наказателното поле, но съдията Славко Винчич подмина ситуацията.

В 69-ата отборът от Германия изравни. Защитниците на "Рейнджърс" се отнесоха доста небрежно с центриране на Филип Костич, Рафаел Боре се измъкна от Голдсън и Калвин Баси и отблизо прати топката в мрежата за 1:1.

След този гол футболистите на треньора Оливер Гласнер продължиха на натискат своя противник в търсене на обрата.

Продълженията преминаха при поделено превъзходство. В 115-ата минута Кристиян Якич беше близо до попадение за "Айнтрахт". Веднага след това резервата Кемар Руф центрира за Кент, който стреля отблизо, но Кевин Трап спаси удара му. При добавката Стивън Дейвис би неточно.

В 120-ата минута Джеймс Таверниър шутира от фаул, но Трап отново се справи с опасността.

При 11-метровите удари Трап изби удара на Рамзи, а Боре отбеляза решително. Така "Рейнджърс" загуби четвърти финал в евротурнирите, има един спечелен - за КНК преди половин век.