"Това няма да е правителството, което ще предаде националния интерес".
Така шефката на кабинета на премиера Кирил Петков и говорител Лена Бориславова обобщи резултата от провелия се днес коалиционен съвет с основна тема българското вето за членството в ЕС на Република Северна Македония, която периодично поражда напрежение в коалицията. Бориславова затвърди, че въпросът ще мине задължително през Народното събрание.
Коалицията действа единно, заяви тя. И допълни, че сега трябвало да бъде оставена дипломацията да работи.
"Когато имаме доклад на Министерство на външните работи, в който се отчита напредък по българската позиция, ще имаме и предложение към Народното събрание", обяви тя.
Видимо доволен от коалиционния съвет бе и Станислав Балабанов от "Има такъв народ". Новина нямало, всеки потвърдил позицията си.
"Надяваме се на едни бъдещи действия на дипломатите от външно министерство и реакция от Северна Македония", заяви и той.
Бориславова коментира и чаканата актуализация на бюджета, за която към момента не се е чула и една цифра. Очаквало се в седмицата между 6 и 10 юни кабинетът "да се постарае" темата да бъде разгледана на първо четене в комисия.
"Обсъдихме как да подобрим законодателната дейност на коалицията и нейното единодействие. Това, което предстои, е важно както за пенсиите така и за всички други антикризистни мерки, които се гласуваха на предишния съвет. Заложехме срокове кога актуализацията трябва постъпи в НС, как депутатите ще работят заедно. Говорихме за необходимостта експертните коалиционни съвети да се свикват в по-ясен график, за да няма напрежение", обяви говорителката.
На парламентът му предстоял и приемането на над 20 законодателни промени, заяви още тя във връзка с плана за възстановяване. И обобщи, че това бил един от най-позитивните коалиционни съвети до момента.
Още по темата
Подкрепете ни
Уважаеми читатели, вие сте тук и днес, за да научите новините от България и света, и да прочетете актуални анализи и коментари от „Клуб Z“. Ние се обръщаме към вас с молба – имаме нужда от вашата подкрепа, за да продължим. Вече години вие, читателите ни в 97 държави на всички континенти по света, отваряте всеки ден страницата ни в интернет в търсене на истинска, независима и качествена журналистика. Вие можете да допринесете за нашия стремеж към истината, неприкривана от финансови зависимости. Можете да помогнете единственият поръчител на съдържание да сте вие – читателите.
Подкрепете ни