"Ливърпул" се справи с "Манчестър Сити" в мача между двата гранда на английския футбол - 1:0 в 10-ия кръг на Висшата лига. Съперниците предложиха наелектризиращо надиграване - особено след почивката, а в 76-ата Мохамед Салах донесе престижна победа на "червените".

Шампионите са втори - на 4 точки от лидера "Арсенал", а "Ливърпул" е осми на 10 т. от "Сити", но днес се видя, че може би единствен в Премиър лийг може да се опре на хегемона и дори да го надиграе.

След по-скоро тактическо първо полувреме, шоуто се разигра от средата на второто. Първо, Мохамед Салах пропусна сам срещу Едерсон, който успя да докосне топката. Секунди по-късно Фил Фоудън отбеляза гол, но съдията Антъни Тейлър прегледа ВАР и го отмени заради нарушение в атака на Ерлинг Холанд.

Норвежецът имаше отлична възможност през първата част - с глава.

А веднага след отмененото попадение Диого Жота пропусна да вкара. Така се стигна до 76-ата, в която вратарят на домакините Алисон улови топката от свободен удар и я прати напред, където Салах успя да я овладее, преодоля защитник и този път матира "Сити".

До края имаше много нерви и напрежение. Съдията Антъни Тейлър изгони от скамейката Юрген Клоп. А "Ливърпул" в две-три ситуации пропусна да направи победата си по-убедителна - най-вече чрез Дарвин Нунес.

По-рано днес лидерът "Арсенал" се справи с "Лийдс" - 1:0. А "Манчестър Юнайтед" направи много пропуски и не съумя да преодолее "Нюкасъл" - 0:0.