Григор Димитров отпадна във втория кръг на турнира от ATP 500 в лондонския "Куинс клъб" с награден фонд 2,275 милиона евро.

Шампионът през 2014 г. загуби от Ботик ван де Зандсхулп (Нидерландия) с 6:7(5), 3:6 за 88 минути. В предишния кръг той елиминира първата ракета на Великобритания Камерън Нори, но днес показа другото си лице.

Преди два дни направи обрат, а днес може да се каже, че го допусна.

Димитров реализира пробив за 4:2 в първия сет, но в следващия маратонски гейм пропиля аванс от 40:0 на собственото си подаване и след седем изравнявания допусна брейк, след като направи три двойни грешки в ключови моменти.

Така Ван де Зандсхулп навакса изоставането и сетът стигна до тайбрек, в който нидерландецът дръпна с 6:4 точки и стигна до успеха.

29-ият в света започна по-добре втората част и взе аванс от 4:1 гейма, като до края сервираше солидно и не позволи да бъде застигнат.

С победата си днес 26-годишният нидерландец се класира за четвъртфиналите и взе реванш за поражението си от българина в началото на сезона на турнира в Мелбърн със 7:6(5), 0:6, 5:7.