Скандал за врата, монтирана в коридора е довел до убийството на мъж в София, който бе фатално прострелян от свой съсед. Това стана ясно от брифинг следобед на СДВР и прокуратурата.
По-рано бе съобщено, че мъж е починал, след като е прострелян в главата на Женския пазар в столицата. Жертвата е издъхнал в линейката на път за болницата.
Според БТА убитият е на 41 години.
Нападателят - 62-годишен, е задържан.
Знае се, че по-младият съсед извикал майстори да поставят въпросната врата - нещо, с което убиецът не бил съгласен.
Сигналът за извършеното престъпление на ул. "Стефан Стамболов" е подаден в 12.05 ч. от жената, с която починалият живеел на семейни начала. Тя станала свидетел на нападението.
Според изнесеното от разследващите, имало е подавани сигнали до полицията и от двете страни - за вербална и физическа агресия. Конфликти са се случвали назад във времето между двамата.
До образуване на наказателно производство обаче не се е стигало и вероятният извършител на убийството няма криминални регистрации.
По-късно през деня прокуратурата излезе със съобщение, в което обаче няма много конкретика:
Под надзора на СГП започна разследване за умишлено убийство на столичния „Женски пазар"
Под ръководството и надзора на прокурор от СГП се провеждат активни действия по разследване на умишлено убийство, извършено днес на столичния „Женски пазар".
Досъдебното производство по случая е започнало в условията на неотложност и се води в СДВР. На място незабавно са пристигнали градският прокурор на СГП заедно със заместник-градски прокурор, ръководещ отдел „Криминален" на СГП. Предприети са незабавни действия за събиране и запазване на доказателства и за установяване на всички факти по случая.
В рамките на законовите си правомощия СГП ще извърши всичко необходимо, за да бъдат изяснени причините за извършване на убийството и да бъде осигурено пълно, обективно и всестранно разследване.
За резултатите обществеността ще бъде информирана.
Още по темата
- Анна Бодакова: Предлагаме всеки пациент да получава SMS при всяко плащане от Здравната каса за лечение или хоспитализация, така че да се избегне порочното източване на средства
- ЕС връща Великобритания в „Еразъм+“ от 2027 г.
- МОК забрани на трансжени участието в женските дисциплини на олимпиадите
- ЕС с извънредни мерки срещу енергийния шок