„Андерлехт“ продължи агонията си в белгийското първенство.

Съперникът на „Лудогорец“ в плейофа за Лигата на конференциите загуби с 0:2 домакинския си мач срещу „Генк“ и остана на 11-о място, с едва 20 точки актив. „Генк“ убедително води с 46 т. след 17-ия кръг.

Футболистите на „Андерлехт“ бяха напълно надиграни на свой терен. Те не съумяха да окажат и минимална съпротива, дори след като гостите останаха с 10 души четвърт час преди края след червен картон за Херардо Артеага, отбелязал втория гол. Първото попадение бе дело на Пол Онуачу.

Не помогнаха и фойерверките, които изстреляха феновете на брюкселския тим. Заради това мачът бе прекратен за няколко минути. Отделно той закъсня с 15 минути, тъй като запалянковците на гостите не бяха успели да заемат местата си на стадион „Лото парк“.

В белгийския шампионат настъпва едномесечна пауза заради започващото в неделя Световно първенство в Катар.

Въпреки това ще има мачове за Купата на Белгия. На 30 ноември „Андерлехт“ пак излиза срещу „Генк“ - този път като гост. Този турнир е единственият, в който закъсалият гранд има някакви шансове.