Националният ни отбор убедително победи Кипър с 2:0 като гост в контрола, играна в Ларнака. Повечето зрители на почти празния стадион бяха български емигранти. Кирил Десподов и Спас Делев реализираха изработени голове преди и след почивката.

Следва гостуване на Люксембург, като това ще е последният двубой за селекцията ни в календарната година.

Треньорът Младен Кръстаич отново избра подмладен състав, а 19-годишният играч на втория отбор на "Фиорентина" Димо Кръстев записа дебют.

България започна много силно и и с повече желание, като доминираше през първото полувреме. Кирил Десподов веднъж не успя да уцели вратата изведен на чиста позиция.

По-късно топката бе отбита пред голлинията при негов удар. Капитанът се реваншира в 24-ата минута. Той получи подаване от Спас Делев, преодоля вратаря и откри.

Домакините отговориха с голово положение десетина минути по-късно. Йоанис Питас получи подаване зад гърба на българската защита и преодоля вратаря Даниел Наумов, но Петко Христов изчисти топката, запътила се към мрежата.

Нашите удвоиха в минути, в които домакините имаха контрол. Те пропуснаха да изравнят в най-добрата си възможност за целия мач.

В 71-ата минута Десподов бе асистент на Делев. При много хубава атака, започнала дълбоко от нашата половина, Кирил Десподов даде пас на Спас Делев на празно пространство между централните защитници, последният овладя с гърди и с едно докосване вкара от воле за 2:0.

Резервата Георги Русев създаде ново положение малко преди края на редовното време, от което обаче Десподов не се възползва.