Кристиано Роналдо реализира и четирите гола при победата на "Ал Насър" с 4:0 като гост "Ал Уехда" в двубой от 17-ия кръг в първенството на Саудитска Арабия.

Португалският национал откри резултата в 21-ата минута с шут по диагонала. Това бе първото му попадение от игрова ситуация в новия отбор, до снощи той имаше само едно от дузпа кръг по-рано.

Пет минути преди края на първото полувреме Роналдо покачи на 2:0. 5-кратният носител на "Златната топка" отбеляза още две попадения - в 53-тата от дузпа и в 61-ата, като достигна до границата от 500 гола в клубните първенства, в които се е подвизавал.

До края на срещата №7, който празнува 38-ия си рожден ден миналата неделя, пропусна да се разпише още веднъж във вратата на "Ал Уехда".

"Ал Насър" е лидер в местния шампионат с 37 точки. "Ал Шабаб" има същия актив, но е изиграл мач повече.