ЦСКА-София запази първото място след подновяването на шампионата, благодарение на обрат срещу "Берое" в Стара Загора - 4:1. Двубоят се игра при почти пълен стадион и много чисто футболни емоции - поне до третия гол на гостите.

Голяма част от организираните привърженици на "червените" прекратиха бойкота и се върнаха на стадионите, за да видят силни 20-ина минути от своя тим.

След безинтересно първо полувреме, в което голови ситуации почти липсваха, Симеон Мечев откри за беройци в 54-ата минута. При контра той отправи удар от 30-ина метра и попадението тежи на съвестта на вратаря Густаво Бусато, реагирал лошо и практически довкарал топката в мрежата си.

Гостите реагираха, начело с техния треньор Саша Илич, който пусна в игра Брайън Морено и новото попълнение Тобиас Хайнц. Те дирижираха обрата.

Норвежецът проби през центъра и удари греда след рикошет. Натискът на ЦСКА-София се усилваше с всяка минута.

В 71-ата Брадли де Нойер, един от най-добрите на терена, логично изравни след продължителна обсада. Шест минути по-късно Морено направи успешна добавка - 2:1.

Гостите продължиха да демонстрират апетит пред гола и таранът им Дюкенс Назон реализира в 85-ата. В добавеното време Иван Турицов оформи крайния резултат от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Морено. А малко преди края Християн Петров (ЦСКА-София) си заработи втори жълт и червен картон.

Така ЦСКА-София запази точката аванс пред "Лудогорец", който вчера се справи със "Спартак" (Варна) - 2:1.