"Левски" най-сетне записа победа в официален мач - пет месеца след предишната в началото на октомври. "Сините" спечелиха с 2:0 срещу "Хебър" в Пазарджик пред почти пълен стадион и сложиха край на рекордно лошата в цялата история на клуба серия от 11 мача без победа в Първа лига и за Купата.

Новото бразилско попадение Рикардиньо се разписа в 18-ата и 73-тата минута, с което откри головата си сметка за новия отбор.

"Левски" не срещна сериозна съпротива от борещия се за оцеляване "Хебър", който не направи нищо пред вратата на своя гост. И почти нищо да го спре.

Първият гол на Рикардиньо дойде с добра атака и напълно логично, предвид преимуществото на отбора на Станимир Стоилов. Второ попадение можеше да падне доста по-рано.

"Левски" събра 35 точки и дели шестото място със "Славия". По-рано днес "белите" загубиха на терена на "Ботев" (Враца) с 0:1, като голът падна в 90-ата минута. Мачът предложи три червени картона, два от които за врачани.

"Хебър" е 14-и с 16 точки, съответно на три от предпоследния "Пирин" и на 4 пред "Спартак" (Варна), който е на дъното.