ЦСКА спечели и втората си контрола на турска земя - 2:1 срещу четвъртия в украинското първенство "Металист" (Харков). Вчера армейците измъкнаха 1:0 от третодивизионния германски тим "Аален". Общото между двата двубоя е авторът на победния гол - централният нападател от Люксембург Орелиан Йоахим.

Жуан Фелипе откри резултата в 39-ата минута, след като завърши страхотна атака, в която дейно участие взе и новото попълнение - анголецът Амансио Фортеш. Последният обаче "асистира" за изравнителното попадение на "Металист", след като извърши нарушение за дузпа срещу Кобин в края на първата част. Потърпевшият бе точен от бялата точка.

Пет минути преди края Орелиен Йоахим оформи крайния резултат. "Червените" могат да съжаляват, че не се поздравиха с по-изразителен резултат, тъй като пропиляха още няколко добри положения.

Дебют за ЦСКА направиха двама вратари - латвиецът Максимс Уваренко и мароканецът Ясин Ел Харуби, който кара проби. Игралият през есента в старозагорския "Верея" страж получи червен картон, но заради приятелския характер на срещата остана в игра до края на мача. Същото се случи и с черногорския таран Стефан Николич, който се появи на терена след почивката и видя червения цвят в ръката на рефера заради грубо нарушение, но доигра срещата.