"Лудогорец" направи голяма крачка към финала в турнира за Купата на България, като победи с 2:1 "Черно море" в първия полуфинал във Варна.

Старши треньорът на "орлите" Ивайло Петев остави много титуляри на скамейката, предвид неделното гостуване на ЦСКА-София в Първа лига.

Алекс Фернандес откри в 13-ата минута, но "моряците" бързо допуснаха изравняване и това повлия на крайния изход. Още в 17-ата Нонато изравни, а в 34-ата Игор Пластун даде аванс на "Лудогорец", оказал се краен резултат.

Малко след почивката домакините имаха претенции за дузпа за нарушение срещу Васил Панайотов и видеоповторенията показаха, че те са били основателни.

В останалото време "Лудогорец" бе по-добрият отбор. Пет минути преди края Стефан Велев получи червен картон за нарушение в гръб, след като първоначално му бе вдигнат само жълт. Съдията Волен Чинков промени решението след консултация с ВАР.

В сряда е и другият полуфинал, в който "Локомотив" (София) приема ЦСКА 1948.