Григор Димитров се класира за третия кръг на турнира на клей от Мастърс 1000 в Мадрид с награден фонд 7,7 милиона евро. Поставеният под номер 26 българин стартира с трудна победа над французина Грегоар Барер със 7:6(6), 7:6(2)  лед почти два часа игра.

Той очаква защитаващия титлата си водач в схемата и номер 2 в света Карлос Алкарас (Испания), който имаше трудности срещу Емил Руусувуори (Финландия) - 2:6, 6:4, 6:2 за 2 часа и 16 минути.

Димитров и Барер сервираха много солидно през цялата среща. Бившият №3 в света дори не стигна до възможност за пробив, а в същото време отрази и петте шанса на съперника да вземе подаването му, четири от които в осмия гейм на втората част. Тогава първата ни ракета се измъкна от 15:40.

В първия тайбрек четвъртфиналистът в надпреварата през 2015 г. Димитров отрази сетбол при 5:6 точки и с три поредни разигравания стигна до успеха малко след това.

Във втория тайбрек пък той дръпна с 3:0 и 6:1 точки и реализира втория си мачбол с ефектен уинър.