Григор Димитров записа втора поредна победа на "Мастърс" турнира в Шанхай - тази сутрин наше време той срази 14-ия в света руснак Карен Хачанов със 7:6(6), 6:4 за близо два часа.

В предишния кръг българинът преодоля Александър Вукич (Австралия) - 6:4, 6:3, а следващият му съперник ще е световният №2 Карлос Алкарас (Испания), който по сходен начин се наложи над Даниел Евънс (Великобритания) - 7:6(1), 6:4.

В двубоя срещу Хачанов българинът пласира 10 аса и не допусна пробив, като загуби само 7 от 47 разиграни точки при вкаран първи сервис. Той завърши с 31 печеливши удара срещу 20 на съперника, което наклони везните в негова полза.

Двубоят беше прекъснат заради дъжд в началото на тайбрейка на първия сет (при 2:0 за Димитров), преминал при поделено надмощие, но спечелен от българина, който отрази сетбол, а след това успя да вземе връх.

Това даде отражение за втория сет, който отново вървеше гейм за гейм с успех на сервиращите. В петия обаче бившият №3 в света реализира брейк, след което затвърди. До края Григор само трябваше да спечели подаванията - това и направи, нещо повече - с лекота.

Той направи силен мач и логично записа нова престижна победа над играч от топ 20.