Александър Везенков игра 16:49 минути за тима си "Сакраменто Кингс", който загуби и третия си предсезонен мач в Националната баскетболна асоциация (НБА) - 115:121 (38:25, 21:31, 24:27, 28:28, 4:10) срещу "Голдън Стейт Уориърс".

Двубоят се игра в залата на "кралете", така това бе неофициален дебют за Сашо пред феновете на тима му. Стекоха се 17 884 зрители, което е много за контрола. След четирите части резултатът бе 111:111, така се игра продължение, в което "воините" от Сан Франциско, играли без мегазвездата си Стеф Къри, взеха връх.

Везенков влезе като смяна 3:33 минути преди края на първата част. От трите срещи дотук, тази бе най-слаба за него от гледна точка на стрелбата. Той завърши с 2 точки (успешна добивка) - един от четири опита, а от тройката бе 0 от 3. Записа обаче 6 "борби", като отново се представи много добре в защита.

Най-резултатен за победителите беше Джонатан Куминга с 28 точки и 6 овладени топки.

За домакините се отличи Домантас Сабонис с 19 т., 11 "борби" и 5 асистенции, а 17 т., 5 "борби" и 6 асистенции записа гардът Диарън Фокс.

Двата тима ще се срещнат отново в четвъртък (19 октомври) от 5:00 сутринта българско време, като този път домакин ще бъде "Голдън Стейт". Редовният сезон започва на 25-26 октомври.