Григор Димитров се класира за втория кръг на последния за годината турнир от Мастърс 1000 в Париж след победа над италианеца Лоренцо Музети - 6:2, 6:7(4), 6:3 за 140 минути.

Гришо взе връх над Музети и през миналата седмица във Виена. А дежавюто му в Париж се допълва от това, че в следващия кръг среща Даниил Медведев, който го отстрани в австрийската столица с 2:1 сета.

Димитров направи пробиви в петия и седмия гейм на първата част, за да поведе безпроблемно с 6:2.

Италианецът успя да отвърне в критичен момент във втория сет, когато почти бе загубил, Григор имаше мачбол. Българинът поведе с 2:1, имаше аванс през целия сет, но пропусна мачбол при 5:4 и инкасира пробив, сервирайки за победата. Така се стигна до равенство, а след това и до тайбрек, в който италианецът спечели със 7:4.

В решителната част Григор Димитров си върна контрола, показвайки, че не е смутен от развоя. Той поведе с 3:0 и това се оказа достатъчно, за да приключи двубоя малко по-късно с 6:3.

Най-добрият ни тенисист има 2 победи в общо 8 двубоя срещу Медведев, който заема трето място в класацията на ATP.