"Левски" и "Ботев" (Пловдив) направиха 1:1 на стадион "Георги Аспарухов" в мач от 17-ия кръг на Първа лига. "Сините" вече в четири мача са без победа и само с една в последните седем, което им отрежда шесто място с 28 точки - вече на 10 от първия ЦСКА-София.

"Канарчетата" са десети с осем по-малко от "Левски".

След "заспало" първо полувреме, два от големите съперници на родния футбол направиха много интересно второ, с надиграване, интересни ситуации и напрежение.

"Левски" вкара единствения гол през първото полувреме. В 18-ата минута Марин Петков центрира в наказателното поле и защитата на "Ботев" допусна сериозна грешка, оставяйки двама играчи на домакините, непокрити на 7-8 метра пред вратата. Цунами взе високата топка пред Роналдо и бе точен с глава за 1:0.

Роналдо пропусна друго положение за "сините", откъсвайки се срещу вратаря Хидайет Ханкич, а "Ботев" заложи предимно с далечни удари.

"Канарчетата" изглеждаха доста бледо през първата част, но изравниха в началото на второто полувреме. Бившият футболист на "сините" Ивелин Попов подаде в наказателното поле и Антоан Бароан отклони топката зад вратаря Пламен Андреев. Ситуацията бе разглеждана почти три минути от ВАР и в крайна сметка голът бе признат в 54-ата.

Скоро след това "Ботев" получи и дузпа за нарушение на влезлия секунди по-рано в игра Патрик-Габриел Галчев срещу Янис Карабельов, но Никола Попов я отмени след видеопреглед. Спорно решение. Това бяха силните минути на "жълто-черните", които бяха много активни, тръгнаха напред и в търсене на пълен обрат.

Ивелин Попов бе близо до гол за "Ботев" с далечен удар, но Пламен Андреев се намеси. Малко след това "Левски" се съвзе и отново погледна към вратата на съперника. Десетина минути преди края Рикардиньо уцели греда.

Последното положение бе за резервата Илиян Стефанов в добавеното време. Халфът на "сините" получи шанс да стреля в наказателното поле, но изпрати топката покрай лявата странична греда.

ЦСКА-София спечели убедително срещу "Крумовград", но трябваше да прави обрат

ЦСКА-София спечели с 4:1 гостуването си на "Крумовград" в Пловдив. „Червените“ обаче трябваше да правят пълен обрат, а вторият им гол дойде в края на срещата.

Александър Колев откри резултата за домакините в 34-ата минута. Амос Юга изравни четири минути след това, а през втората част Християн Петров, Данило Асприля и Марселино Кареасо донесоха трите точки на "армейците". Попадението на Петров падна в 78-ата.

Така отборът на Нестор Ел Маестро излезе еднолично на върха в класирането с 38 т., с 2 повече от втория "Черно море", който изпусна победата като гост на "Хебър" - 1:1. "Крумовград" пък регистрира девето поражение и остава на 11-о място в подреждането с 18 т.

"Лудогорец" разби "Етър" за едно полувреме

Шампионите спечелиха с 4:0 във Велико Търново, като всичките голове паднаха преди почивката. Вкараха ги Дуа (3-тата), Тодор Неделев (32-ата), Якуб Пьотровски (37-ата) и Бърнард Текпетей (41-ата).

Луис Кордова от домакините получи червен картон в 69-ата.

"Етър" е твърдо последен в класирането, а "Лудогорец" вече е трети с 36 т., на две от върха. Има и мач по-малко.