Григор Димитров започна с победа в турнира от ATP 250 в Марсилия на твърди кортове - първи за най-добрия ни тенисист в Европа за годината. Българинът преодоля Себастиян Корда (САЩ) - 6:1, 7:6(3) за час и 40 минути.

Той започна вихрено и даде само гейм на опонента си в откриващия сет. Първият гейм не беше много лесен, но след като го взе на своя сервис, Димитров записа два пробива и набързо затвори частта.

Вторият вървеше по същия начин, като Григор отново водеше с брейк и се очерта безпроблемна победа. В осмия гейм обаче - при 4:3, Корда върна пробива, а това му вдъхна сили, така се стигна до тайбрек.

Димитров поведе с 3:0, но Корда спечели пет поредни точки и обърна за 5:3. Българинът запази хладнокръвие, на свой ред взе четири поредни точки и с първия мачбол приключи мача.

В третия кръг съперник на българина ще бъде французина Артур Риндеркнех, победил чеха Иржи Лехечка (номер 8 в схемата) - 7:5, 7:6(5). Двубоят е петък вечерта.