ПАОК (Солун) отстъпи с 0:2 на "Динамо" (Загреб) в първия осминафинал на Лигата на конференциите. Предстои реванш в Гърция идната седмица.

Кирил Десподов влезе в 61-ата минута при резултат 1:0 за домакините. Включването му в игра не доведе до видима промяна в атакуващите действия на "черно-белите". В добавеното време националът ни получи жълт картон.

На стадион "Максимир" домакините стигнаха до успеха с два гола на опитния таран Бруно Петкович, който се разписа в 37-ата и в 71-ата минута, така направиха крачка към класиране на четвъртфинал.

Подобно на първия мач с "Лудогорец", тимът на "Сервет", който отстрани българския отбор в предишната фаза на турнира, направи 0:0 с "Виктория" (Пилзен) у дома.

Друг наш познайник от груповата фаза - "Фенербахче", разби лидера на белгийската лига "Юнион Сен Жилоаз" с 3:0 като гост и до голяма степен реши спора.