Елвира Краснобаева и Ева Брезалиева взеха общо седем медала (2 златни, 3 сребърни и 2 бронзови) при жените на Световната купа по художествена гимнастика в Атина.

Новото ни златно момиче Краснобаева грабна титлата в многобоя и стана №1 на обръч, а освен това има сребро на бухалки и лента. Ева Брезалиева е втора в многобоя, трета на топка и на бухалки.

Ансамбълът в състав Магдалина Миневска, София Иванова, Камелия Петрова, Рейчъл Стоянов и Маргарита Василева се класира на пета позиция в многобоя и на шеста на финала с три ленти и две топки. Възпитаничките на Весела Димитрова допуснаха грешки във всичките си три изигравания на турнира.

На финала с три ленти и две топки на първата Световна купа за 2024 г. българките трябваше да вземат резервна лента. За тях това беше единствен финал, след като не успяха да влязат на този с пет обръча.

16-годишната Краснобаева направи официален дебют на Световна купа и със 131.100 точки (35.300 на обръч, 30.250 на топка, 33.300 на бухалки и 32.250) стана първа в многобоя. Ева Брезалиева се нареди втора с актив от 130.350 т. (34.000 на обръч, 32.900 на топка, 33.350 на бухалки и 30.100 на лента).

На трето място завърши Алина Харнаско (спортист с неутрален статут) със сбор от 125.000 т.

Краснобаева победи абсолютни световни и европейски шампионки като София Рафаели (Италия), която е осма, и Дария Атаманов (Израел) - пета. Нашите се класираха на седем от общо осем възможни финала.