Илия Груев отбеляза първия си гол за „Лийдс“ и с него даде старт на разгрома с 4:0 над „Норич“.

Така тимът, в който се състезава българскиятг национал, ще играе бараж за влизане в английската Висша лига.

Груев вкара още в 7-ата минута от пряк свободен удар.

Нидерландецът Пиру и французинът Рютер направиха 3:0 с голове съответно в 20-ата и 40-ата минута. Съмървил вкара четвъртото попадение в 68-ата минута.

Първият мач между двата отбора завърши 0:0.

Съперникът на „Лийдс“ в баража ще стане ясен днес. Той ще бъде „Саутхямптън“ или „Уест Бромич“. Финалът е на 26 май на лондонския стадион „Уембли“. Тимът на Груев изпадна от Висшата лига преди година.

Баражът е най-скъпият мач в световния футбол. Отборът, който влезе във Висшата лига, ще увеличи значително приходите си от телевизионни права. Сумата е близо 130 милиона евро.