
"Продължаваме промяната - Демократична България" по-скоро няма да състави правителство, ако получи втория мандат. Това стана ясно от думите на депутатката Лена Бориславова.
"Ние вече казахме, че с 39 народни представители в това Народно събрание, нямаме легитимността, дадена от българските граждани, да определяме каква е посоката. Така, че по-скоро не очаквам да има възможност за съставяне на правителство в това Народно събрание с втория мандат, ако дойде при нас", каза Бориславова.
Според изборните резултати "Продължаваме промяната - Демократична България" е трета сила.

Но ако тези 15 депутати, които не гласуваха заедно с групата си вчера, бъдат изключени от нея, което е доста вероятно да се случи, то ДПС ще остане с 30 депутати. Така ПП-ДБ ще бъде втора политическа сила.
"Делян Пеевски няма по-добър ход в момента от това нас да ни сложи да сме втора политическа сила, защото той като такава вече показа силата да предложи нищо", каза още Бориславова.
Още по темата
- Илияна Йотова: Правителство ще има, докато г-н Пеевски каже - вчера това беше артикулирано на глас
- ДЕНЯТ В НЯКОЛКО РЕДА: Правителството ще си изкара мандата. Така каза Пеевски
- След оставките си: Кирил Петков започна обиколка на структурите на ПП
- Делян Пеевски: Едно казвам на цялата опозиция - избори ще има, когато изтекат четирите години
Подкрепете ни
Уважаеми читатели, вие сте тук и днес, за да научите новините от България и света, и да прочетете актуални анализи и коментари от „Клуб Z“. Ние се обръщаме към вас с молба – имаме нужда от вашата подкрепа, за да продължим. Вече години вие, читателите ни в 97 държави на всички континенти по света, отваряте всеки ден страницата ни в интернет в търсене на истинска, независима и качествена журналистика. Вие можете да допринесете за нашия стремеж към истината, неприкривана от финансови зависимости. Можете да помогнете единственият поръчител на съдържание да сте вие – читателите.
Подкрепете ни