„Барселона“ развенча и разгроми „Реал“ (Мадрид) на собствения му стадион.

Пълният със звезди европейски шампион бе прегазен с 4:0 пред публиката си. Четирите гола бяха най-малкото, с което кралският клуб се отърва.

А обявеният за суперзвезда Килиан Мбапе бе големият грешник на „Реал“. През първото полувреме фразнуцинът направи два невероятни пропуска. Заради засада бе отменен красив негов гол.

Първото полувреме завърши без голове. Като че ли изглеждаше, че след почивката „Реал“ ще успее да вкара и да завалят голове.

И те наистина заваляха, само че във вратата на домакините.

Първо 36-годишният поляк Роберт Левандовски вкара две попадения само за две минути – в 54-ата и 56-ата. И показа, че възрастта няма никакво значение за големите футболисти.

Надежди за обрат не липсваха. Килиан Мбапе отново пропусна от изгодно положение. ВетеранътЛевандовски сякаш реши да не остане по-назад и също направи два пропуска, при единия от които дори успя да изстреля топката високо над опразнената врата на противника.

Но после дойде часът на Ламин Ямал. 17-годишното дете-чудо направи 0:3 с точен удар под гредата след пас на Казадо в 70-ата минута.

А след още 7 минути Рафиня с красив прехвърлящ удар вкара и четвъртия гол.

Само преди няколко дни „Барса“ разгроми с 4:1 у дома една от черните си котки – германския „Байерн“.

Това е изключително успешна седмица за назначения на мястото германски треньор Ханзи Флик.

„Барса“ е вече с 6 точки преднина пред „Реал“ – 30 срещу 24, след 11-ия кръг на испанското първенство.