
Турските власти задържаха 37 души, заподозрени в предполагаемо публикуване на "провокативни публикации, подбуждащи към престъпност и омраза" във връзка със задържането на кмета на Истанбул Екрем Имамоглу, съобщи днес турският вътрешен министър Али Йерликая, цитиран от Ройтерс и БТА.

Турция арестува вчера Имамоглу, основен съперник на президента Реджеп Ердоган, по обвинения в подкупи и подпомагане на терористична група – стъпка, която основната опозиционна партия критикува като "опит за преврат срещу следващия президент".

Турските власти идентифицираха 261 профила в социалните мрежи, включително 62 базирани в чужбина, за "провокативни публикации" след задържането на Имамоглу, както и 105 други.
Продължават усилията за проследяване на останалите заподозрени, написа Йерликая в Х.
Той посочи, че 18,6 милиона публикации са споделени в X за Имамоглу за по-малко от 24 часа след задържането му.

Още по темата
- Обществените медии и други държавни служители на протест - търсят с микроскоп заплатите си
- Брожения и 2% доверие в правосъдието: РС Македония се сбогува с жертвите днес
- Протести в Турция след ареста на кмета на Истанбул
- "Шиши вън! Кой не скача, е дебел". Хиляди протестираха в София срещу Пеевски (ВИДЕО)
Подкрепете ни
Уважаеми читатели, вие сте тук и днес, за да научите новините от България и света, и да прочетете актуални анализи и коментари от „Клуб Z“. Ние се обръщаме към вас с молба – имаме нужда от вашата подкрепа, за да продължим. Вече години вие, читателите ни в 97 държави на всички континенти по света, отваряте всеки ден страницата ни в интернет в търсене на истинска, независима и качествена журналистика. Вие можете да допринесете за нашия стремеж към истината, неприкривана от финансови зависимости. Можете да помогнете единственият поръчител на съдържание да сте вие – читателите.
Подкрепете ни