"Няма такова мнозинство. Просто аз стабилизирам държавата, защото съм отговорен към България. Аз ще стабилизрам държавта. И когато видя, че всичко е спокойно и не могат олигарсите и определени групи, които са с чужди влияния, да направят проблеми за хората - ще оттегля тази подкрепа. Вижте колко съм ясен".

Това каза лидерът на ДПС-Ново начало Делян Пеевски. Така той коментира твърденията, че неговата формация вече е част от управляващото мнозинство. Днес съпредседателят на "Продължаваме промяната" Кирил Петков дори заговори за коалиция "Ново начало".

В последните дни ДПС-Ново начало подкрепи бюджета.

Пеевски дори прокара своята идея за държавна верига хранителни магазини, която да използва помещенията на пощите.

С подкрепа на ДПС-Ново начало се попълват и регулаторите. 

Призовавам премиера Росен Желязков да си е тук и да си върши работата, да видя програмата на правителството и какво реално ще правят за хората, каза още Пеевски.

Министър-председателят Росен Желязков ще участва днес в Срещата за мира и сигурността за Украйна в Париж, Франция. България получи покана от Елисейския дворец за участие в срещата. Домакин на форума е френският президент Еманюел Макрон.

"Те трябва да са тук и да работят, защото има много проблеми", отговори Пеевски на въпрос дали е против участието на премиера в срещата в Париж.

Следващия път ще е "Ново начало", заяви Делян Пеевски по повод казаното от съпредседателя на "Продължаваме Промяната" Кирил Петков, че "в последните две седмици виждаме коалиция "Ново начало".

"Кога ще е следващият път зависи от правителството. Ако работят и си вършат работата, може да имат определено време, но за момента не виждам действия да правят нещо, освен да се разхождат по света и да се занимават с други държави. Не се занимават с България и хората", коментира Пеевски.

Бойко Борисов: Не бих коментирал Кирил Петков

България води много балансирана и добра външна политика, заяви пред журналисти в Народното събрание председателят на ГЕРБ Бойко Борисов по повод вота на недоверие към правителството на Росен Желязков за провал в областта на външната политика, който беше внесен вчера с 54 гласа от парламентарните групи на "Възраждане", "Морал, единство и чест" (МЕЧ) и "Величие".

"България стои изключително добре и със САЩ, и с Европа, и с нашите партньори. Не виждам какъв е дори въпросът към външната политика. Това, че имаме твърд курс към еврозоната, към европейската правова държава, ако това е проблем, ще го отстоим в парламента с гласовете на тези, които искат България да влезе в еврозоната", коментира Борисов.

Страната ни има ясно решение на Народното събрание и в тази рамка ангажиментите, които може да поеме премиерът Росен Желязков, са ограничени, заяви Бойко Борисов относно участието на премиера в Срещата за мира и сигурността за Украйна в Париж, Франция, днес.

"Правилно е да се увеличат тол таксите, каза Борисов. Кое е проблемното на това, че парите, които ще се взимат, ще влизат в бюджета, за да се поддържат тези магистрали. Вече имаме по 50 000 автомобила по магистралите. Това е асфалт, да не желязо, но и желязото ще се изтърка. Това трябва непрекъснато да се поддържа, магистралата е лукс. Цял свят работи по тази система", коментира още Борисов.

Тол таксите ще се увеличат с 10 % от 1 април, каза по-рано днес съпредседателят на "Продължаваме промяната" Кирил Петков. "Българският народ всеки път, когато почне да усеща, че старият модел се връща, където парите започнат да му се взимат, трябва да се сеща за Бойко, Пеевски, ИТН, за тази нова коалиция", допълни той.  

Относно договорът с "Боташ" Бойко Борисов заяви, че без да прекараме един кубик газ сме платили в началото 260 млн. лв., към днешна дата имаме да плащаме нови 218 млн. лв.

"Вече от ноември плащаме с 50 000 лв. на ден повече. Не плащате днес, уважаеми българи, по един млн., а по 1 050 000", добави Борисов.

По думите му един подобен договор може да бъде развален като се плати сумата по целия договор – близо 3 млрд. лв.

"Не бих коментирал Кирил Петков", заяви Борисов.

Така той коментира изявлението на Петков, че в последните две седмици виждаме коалиция "Ново начало" да работи в пълен синхрон.