
Минималните температури днес ще бъдат между 5 и 11°, в София - около 5°, а максималните - между 21 и 26°, в София - около 21°.
Ще бъде предимно слънчево. Следобед ще се развива купеста облачност и на места, отново главно в планинските райони на Западна и Централна България, ще превали краткотраен дъжд, в отделни райони и ще прегърми. Ще духа слаб, в Източна България - умерен вятър от изток-североизток.
По Черноморието ще бъде предимно слънчево. Ще духа умерен вятър от изток-североизток. Минималните температури ще бъдат между 5 и 7°, а максималните - между 13-15°. Температурата на морската вода е от 12° до 14°. Вълнението на морето ще бъде 2-3 бала.
Предиобед над планините ще бъде предимно слънчево, но следобед ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност и на места в масивите на Западна и Централна България ще превали дъжд и ще прегърми. Ще духа умерен и силен североизточен вятър. Максималната температура на височина 1200 метра ще е около 14°, на 2000 метра - около 5°.
През следващите дни затоплянето ще продължи. Ще бъде предимно слънчево, с по-голяма вероятност за изолирани следобедни валежи в неделя и понеделник. Минималните температури ще бъдат между 7 и 12°, а дневните ще се повишават, в понеделник максималните ще са между 24 и 29°.
Във вторник от Северозапад ще прониква по-хладен въздух. Ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност и на много места в Северна и Западна България ще има временно интензивни валежи, придружени от гръмотевици. Ще има условия и за градушки. Дневните температури слабо ще се понижат.
Още по темата
Подкрепете ни
Уважаеми читатели, вие сте тук и днес, за да научите новините от България и света, и да прочетете актуални анализи и коментари от „Клуб Z“. Ние се обръщаме към вас с молба – имаме нужда от вашата подкрепа, за да продължим. Вече години вие, читателите ни в 97 държави на всички континенти по света, отваряте всеки ден страницата ни в интернет в търсене на истинска, независима и качествена журналистика. Вие можете да допринесете за нашия стремеж към истината, неприкривана от финансови зависимости. Можете да помогнете единственият поръчител на съдържание да сте вие – читателите.
Подкрепете ни