
Почивните дни около 24 май ще са с висока степен на неустойчивост. В събота призори са възможни разкъсвания на облаците в някои източни райони. Следобед и вечерта ще се образуват мощни гръмотевични процеси с поройни дъждове и градушка. В централните части на Южна България и в Североизтока бурите ще са най-сериозни.
С прекъсвания валежите ще продължат в неделя. Отново в Централна, Западна и Североизточна България количествата ще са по-съществени. Едва в неделя вечерта, през нощта и в понеделник дъждовете ще обхванат Черноморието, където до този момент ще е по-спокойно.
Дневните температури в събота - между 25 и 30 градуса. С преминаването на студения фронт в неделя термометрите ще се движат между 21 и 26 градуса, в понеделник - между 18 и 23, прогнозира Нова тв.
Още по темата
Подкрепете ни
Уважаеми читатели, вие сте тук и днес, за да научите новините от България и света, и да прочетете актуални анализи и коментари от „Клуб Z“. Ние се обръщаме към вас с молба – имаме нужда от вашата подкрепа, за да продължим. Вече години вие, читателите ни в 97 държави на всички континенти по света, отваряте всеки ден страницата ни в интернет в търсене на истинска, независима и качествена журналистика. Вие можете да допринесете за нашия стремеж към истината, неприкривана от финансови зависимости. Можете да помогнете единственият поръчител на съдържание да сте вие – читателите.
Подкрепете ни