
Червен код за интензивни валежи през днешния ден обяви Националният институт по метеорология и хидрология (НИМХ) на сайта си. Предупреждението за опасно време е в сила за областите Благоевград, Пазарджик и Смолян. Оранжев код е обявен за осем области – Кюстендил, София област, Враца, Плевен, Ловеч, Габрово, Пловдив и Кърджали. Предупреждение с жълт код има за шест области, които са Перник, София, Русе, Велико Търново, Стара Загора и Хасково.
За останалите области на страната няма издадени предупреждения за опасно време. Под влияние на средиземноморски циклон, преминаващ през Егейско море, проливите към Черно море метеорологичната обстановка в страната ще е усложнена, според прогнозата за времето на НИМХ.
Времето ще бъде предимно облачно с повсеместни, на много места значителни валежи. Ще духа умерен вятър от север-северозапад, в източните райони - от североизток. Максималните температури ще бъдат в широк интервал от 8°-10° в западните райони до 20°-22° на места в югоизточните райони и по Черноморието.
Още по темата
Подкрепете ни
Уважаеми читатели, вие сте тук и днес, за да научите новините от България и света, и да прочетете актуални анализи и коментари от „Клуб Z“. Ние се обръщаме към вас с молба – имаме нужда от вашата подкрепа, за да продължим. Вече години вие, читателите ни в 97 държави на всички континенти по света, отваряте всеки ден страницата ни в интернет в търсене на истинска, независима и качествена журналистика. Вие можете да допринесете за нашия стремеж към истината, неприкривана от финансови зависимости. Можете да помогнете единственият поръчител на съдържание да сте вие – читателите.
Подкрепете ни