
Нашествие на дървеници има в Центъра за спешна медицинска помощ във Видин. Част от персонала се е оплакал от ухапвания, което е наложило предприемането на спешни мерки за дезинфекция и временно преместване на екипите. Това съобщи за Нова тв директорът на филиала д-р Любомир Виденов.
„Първоначално не се знаеше какъв е проблемът. Колегите се оплакаха за нахапвания и след това се установи, че става въпрос за дървеници”, обясни д-р Виденов.
Веднага са предприети мерки за справяне с проблема. Извикана е оторизирана фирма, която е потвърдила, че става въпрос именно за дървеници и е започнала обработка на помещенията. За да се избегнат нови инциденти и да се гарантира спокойствието на медиците, екипите на Спешна помощ са преместени и в момента работят от сградата на Регионалната здравна инспекция (РЗИ).
Не е ясно откъде са се появили насекомите, но според директора топлото и влажно време предразполага към тяхното разпространение. Помещенията ще бъдат обработени три пъти през седмица, за да се гарантира пълното унищожаване на вредителите.
Още по темата
Подкрепете ни
Уважаеми читатели, вие сте тук и днес, за да научите новините от България и света, и да прочетете актуални анализи и коментари от „Клуб Z“. Ние се обръщаме към вас с молба – имаме нужда от вашата подкрепа, за да продължим. Вече години вие, читателите ни в 97 държави на всички континенти по света, отваряте всеки ден страницата ни в интернет в търсене на истинска, независима и качествена журналистика. Вие можете да допринесете за нашия стремеж към истината, неприкривана от финансови зависимости. Можете да помогнете единственият поръчител на съдържание да сте вие – читателите.
Подкрепете ни