Международната федерация по футбол (ФИФА) намали стандартните цени на билетите за полуфинала между "Челси" и "Флуминензе" от Световното клубно първенство на стадион "МетЛайф" в Ийст Ръдърфорд, Ню Джърси (САЩ) във вторник на 13,40 долара от 473,90 долара през изминалата седмица.

ФИФА използва динамично ценообразуване за 63-те мача на турнира. Стандартните цени на билетите за полуфинала в сряда между европейския клубен шампион "Пари Сен Жермен" и "Реал Мадрид" в Ню Джърси започват от 199,60 долара.

Футболната централа намали цените на билетите до 11,15 долара за четвъртфинала в Орландо между съставите на Флуминензе и Ал Хилал, както и за този във Филаделфия между Челси и Палмейрас. Драматичният спад на цените беше съобщен за първи път от The Athletic.

Много двубои по време на турнира се проведоха при оскъдна публика. "Реал Мадрид" беше изключение, като привлече най-малко 60 000 зрители за всичките си пет мача, включително 76 611 за победата си на четвъртфинала в събота срещу "Борусия Дортмунд" в Ню Джърси.