
Наближава астрономическата есен. Дотогава обаче ни очаква слънчево, топло и сухо време. Такова ще остане времето чак до другия четвъртък, когато ще настъпи някакво подобно на есен време“, каза пред бТВ климатологът Георги Рачев.
„В понеделник, вторник и сряда температурите на повечето места ще са над 30 градуса, което за края на септември месец е лято в есента“, каза Рачев.
След това ще започне захлаждане, но времето ще остане сухо.
От другия четвъртък, 25 септември, се очаква понижение на температурите и "есенен режим".
Ето и прогнозата на НИМХ:
Слънчево ще бъде и в последния ден от работната седмица.
Минималните температури ще бъдат между 4° и 11°, в София – около 7°, по Черноморието - от 14° до 16°, а максималните температури ще бъдат между 23° и 28°, в София - около 24°, на морския бряг - между 23° и 25°.
Ще духа слаб до умерен вятър от север-северозапад, по Черноморието - от изток-североизток. Вълнението на морето ще бъде 2-3 бала. Температурата на морската вода е 23°-24°.
И в планините ще бъде слънчево, но ветровито, с умерен и силен северен вятър. Максималната температура на височина 1200 метра ще е около 19°, на 2000 метра - около 12°.
През почивните дни и в началото на следващата седмица времето ще бъде слънчево, със сутрешни мъгли, а температурите постепенно ще се повишават.
Добри са условията за туризъм по планините, съобщиха за БТА от Планинската спасителна служба (ПСС) на Българския Червен кръст (БЧК).
Времето е слънчево, ясно, тихо, само на връх Ботев духа вятър. От ПСС напомнят на желаещите да се разходят по планините да се съобразят с промяната на сезона, тъй като през есента както сутрин, така и вечер температурите са по-ниски.
Още по темата
Подкрепете ни
Уважаеми читатели, вие сте тук и днес, за да научите новините от България и света, и да прочетете актуални анализи и коментари от „Клуб Z“. Ние се обръщаме към вас с молба – имаме нужда от вашата подкрепа, за да продължим. Вече години вие, читателите ни в 97 държави на всички континенти по света, отваряте всеки ден страницата ни в интернет в търсене на истинска, независима и качествена журналистика. Вие можете да допринесете за нашия стремеж към истината, неприкривана от финансови зависимости. Можете да помогнете единственият поръчител на съдържание да сте вие – читателите.
Подкрепете ни