Община Пловдив е под полицейска блокада. Не се допускат граждани да влизат в сградата, а поемни лица и разследващи проверяват документацията на местната администрация, съобщи БНТ.

От Областната дирекция на полицията съобщиха за обществената телевизия, че не участват в акцията.

Кметът на Пловдив Костадин Димитров влезе в сградата и коментира, че не знае какво се случва и ще разбере всеки момент. Малко след 09:00 ч. оттам излезе заместник-кметът по строителството инж. Хакъ Сакъбов. Той беше придружен от униформен служител и поемни лица. Заедно се насочиха към Партийния дом, където се помещава част от останалата ресорна администрация.

Според неофициална информация тече проверка на Европрокуратурата на европейски проект, реализиран в миналия мандат, информира БНР.

Местното издание "Марица" съобщава, че акцията е свързана с ремонт на сградата на Общинското предприятие "Чистота". 

Очаквайте подробности!