Доц. Ася Панджерова подаде оставка като заместник-министър на образованието и науката. В мотивите си тя посочва създалото се през последните дни обществено напрежение.
„Не мога да допусна моето оставане на поста да тежи на работата на кабинета, да възпрепятства изпълнението на държавните политики или да уронва престижа на Министерството на образованието и науката“, заявява тя.

Оставката е приета, информира bTV.
Вчера министърът на образованието и науката проф. Георги Вълчев назначи проверка на Панджерова във връзка със сигнали за конфликт на интереси.
Случаят е свързан с нейни оценки на 12 проекта по програма „Еразъм+“ на стойност над 1,6 млн. евро, за които се твърди, че са печелени от фирми, свързани с нейния съпруг в периода 2017 – 2018 г.

По темата има публикации в медиите отпреди години. Те бяха напомнени, след като Румен Радев назначи Панджерова за зам.-министър още в първия си ден като премиер - на 8 май.
Още по темата
- "Опасен сценарий": тежки критики за бюджет 2026. Опозицията си спомни за времето на Жан Виденов
- Чешкият президент ще участва в срещата на върха на НАТО пряко волята на правителството
- Министър-председателят ни подготвя за кошмарите на бюджета - с извинението, че управлението в последните 5 г. носи вина
- Иля Яшин: Руснаците, за които Радев се застъпва, нанасят големи вреди
Подкрепете ни
Уважаеми читатели, вие сте тук и днес, за да научите новините от България и света, и да прочетете актуални анализи и коментари от „Клуб Z“. Ние се обръщаме към вас с молба – имаме нужда от вашата подкрепа, за да продължим. Вече години вие, читателите ни в 97 държави на всички континенти по света, отваряте всеки ден страницата ни в интернет в търсене на истинска, независима и качествена журналистика. Вие можете да допринесете за нашия стремеж към истината, неприкривана от финансови зависимости. Можете да помогнете единственият поръчител на съдържание да сте вие – читателите.
Подкрепете ни