За съжарение тежка катастрофа с жертва затвори главен път Е-79 край Симитли този следобед. Инцидентът е станал минути преди 15 часа в района на разклона за село Черниче.
По първоначална информация 60-годишна жена от София, управлявала лек автомобил, е предприела изпреварване, при което се е ударила в друг автомобил. След сблъсъка колата ѝ е навлязла в насрещната лента и се е блъснала в товарен автомобил, паркиран в отбивка край пътя.
Жената е загинала на място, предаде БНТ.
Заради тежкото произшествие движението по пътя е спряно в двете посоки. Леките автомобили се пренасочват по обходен маршрут от полицейски екипи, а тежкотоварните изчакват на място.
На мястото се извършва оглед, а причините за катастрофата се изясняват.
Още по темата
- След 3 глоби за бясно каране на същото място: Васко Пачката, вторият шофьор от "Челопешко шосе", остава в ареста
- Осем души се смятат за загинали при катастрофа на американски стратегически бомбардировач
- Джип се вряза в дърво и се обърна по таван - три жертви и тежко ранен
- Осъдиха българин на Острова: зад волана зяпал в телефона и предизвикал катастрофа, в която загива бебе
Подкрепете ни
Уважаеми читатели, вие сте тук и днес, за да научите новините от България и света, и да прочетете актуални анализи и коментари от „Клуб Z“. Ние се обръщаме към вас с молба – имаме нужда от вашата подкрепа, за да продължим. Вече години вие, читателите ни в 97 държави на всички континенти по света, отваряте всеки ден страницата ни в интернет в търсене на истинска, независима и качествена журналистика. Вие можете да допринесете за нашия стремеж към истината, неприкривана от финансови зависимости. Можете да помогнете единственият поръчител на съдържание да сте вие – читателите.
Подкрепете ни