България е дала знак, че се противопоставя на част от 21-ия пакет санкции срещу Русия. Това съобщава днес „Политико“, като се позовава на двама дипломати.
Пакетът бе предложен от Европейската комисия на 9 юни. Очакванията са той да бъде приет до края на юли.

Според изданието EU Observer Комисията е предложила в санкционния списък да бъде вкаран руският патриарх Кирил. Като причина се изтъква подкрепата му за войната в Украйна.
През последните дни медии у нас намекнаха, че България ще се опита да защити руския духовен водач.
Комисията предлага да бъде забранено влизането в ЕС на всички руски граждани, служещи или служили във въоръжените сили на Кремъл от началото на войната в Украйна през 2022 г. Предложението обхваща дори дезертьорите, заявиха миналата седмица за Клуб Z дипломати.

Още по темата
- Руските санкции като “орден на честта”. Как 17-годишният Александър Браудър стана “враг” на Кремъл
- Евродепутатите ни срещу скандално изменение в доклада за Северна Македония
- Столична община: "Джирото" е отразено в 87 държави, България е показана пред света по различен начин
- ДБ лобира пред останалите в парламента държавните служители да си плащат осигуровките
Подкрепете ни
Уважаеми читатели, вие сте тук и днес, за да научите новините от България и света, и да прочетете актуални анализи и коментари от „Клуб Z“. Ние се обръщаме към вас с молба – имаме нужда от вашата подкрепа, за да продължим. Вече години вие, читателите ни в 97 държави на всички континенти по света, отваряте всеки ден страницата ни в интернет в търсене на истинска, независима и качествена журналистика. Вие можете да допринесете за нашия стремеж към истината, неприкривана от финансови зависимости. Можете да помогнете единственият поръчител на съдържание да сте вие – читателите.
Подкрепете ни