"Барселона" за четвърти път в своята история е европейски шампион след 2:1 на финала срещу "Ювентус" пред повече от 70 хиляди зрители на Олимпийския стадион в Берлин. Каталунците спечелиха всичко в този сезон - първенци са на Испания и Европа, взеха и Кралската купа.

Още в 4-ата минута Иван Ракитич сложи точка на изключителна атака на Барса, типична за каталунците. "Ювентус" изравни в 54-ата, когато изглеждаше, че испанският тим контролира мача.

Геният на Лео Меси се прояви в 68-ата, когато аржентинецът направи марков пробив през центъра и шутира, Джиджи Буфон изби, но Луис Суарес отблизо нямаше как да сбърка - 2:1 и Барса се връща на европейския трон. Малко преди това обаче остана впечатление, че съдията Джунет Чакър спести дузпа за Юве за нарушение срещу Пол Погба.

В последните секунди на даденото от съдията продължение Неймар фиксира крайното 3:1.