Петър Димитров

След двата добри мача „Манчестър Юнайтед“ отново записа срамно поражение през този сезон - този път срещу съгражданите си от "Манчестър Сити" с 0:3. Преди десет дни „червените дяволи“ катастрофираха у дома във Висшата лига срещу „Ливърпул“ с 0:3, след това биха „Олимпиакос“ в Шампионската лига с 3:0, за да се класират на четвъртфиналите в турнира, а през уикенда надиграха и „Уест Хем“ в Премиършип с 2:0 като гост. Отново в мач в Англия „Юнайтед“ повтори срамното си представяне срещу „мърсисайдци“ – и като резултат, и като (липсата на) игра, а и на същия стадион – бившата крепост „Олд Трафорд“.

Гостите поведоха още в първата минута, а точен бе Един Джеко. За отбора на Дейвид Мойс стана традиция през този сезон да получава ранни голове. Стана традиция и да играе слабо у дома, като само във Висшата лига тимът има шест победи, три равенства и шест загуби, при нулева голова разлика 18-18. Напрежението около шотландския мениджър на „Ман Юнайтед“ отново ще се засили.

За статистиката, в мачовете срещу отборите от Топ 4 през този сезон „червените дяволи“ записаха една победа, две равенства и пет загуби.

До края Джеко добави още един гол, за „гражданите“ се разписа и Яя Туре. Така след разгрома с 4:1 над градския си съперник по-рано през сезона, „небесносините“ оформиха дубъл над „Юнайтед“, а също така записаха трета поредна победа на „Олд Трафорд“. „Сити“ вече е втори с 66 точки, с три зад „Челси“, но и с два мача по-малко от лондончани.

Загубата отдалечи „червените дяволи“ дори от място в Лига Европа. С играта, която показват, играчите на Дейвид Мойс могат само да се надяват „Байерн“ да не ги бие с много. Двата отбора ще играят един срещу друг на четвъртфиналите в Шампионската лига, а в момента „баварците“ са безспорно най-силният тим в Европа, като късно снощи станаха шампиони на Германия за 24-и път, цели седем кръга преди края на първенството.

„Юнайтед“ е седми в класирането с 51 точки, с пет по-малко от шестия „Тотнъм“ и на шест от петия „Евертън“, който има и мач по-малко. „Карамелите“ разбиха „Нюкасъл“ като гости с 3:0 и вече гледат към четвъртото място, където е „Арсенал“. „Топчиите“ направиха грешна стъпка у дома срещу закъсалия „Суонзи“ – 2:2, и загубиха и теоретични шансове за титлата. Момчетата на Арсен Венгер имат 63 точки, а до края имат гостуване на „Евертън“, което може да се окаже решаващо в спора за място в Шампионската лига.

Дейвид Мойс си тръгва от "Олд Трафорд". Но по колко начина може да се тълкува това твърдение? Снимка БГНЕС