Аржентина измъкна 1:0 от защитаващия титлата тим на Уругвай в дербито от първата фаза на турнира "Копа Америка" в Чили.

Серхио Агуеро осигури успеха с гол в глава в 56-ата минута, като се възползва от центриране на съотборника си в "Манчестър Сити" Пабло Сабалета. Двубоят от група В се игра в град Ла Серена.

В другия мач от квартета Парагвай също взе минимална победа с 1:0 - срещу Ямайка. Едгар Бенитес бе точен в 36-ата минута. Аржентина и Парагвай водят с по 4 точки и еднаква голова разлика 3:2, след като в първата среща направиха зрелищно 2:2. "Гаучосите" тогава поведоха с 2:0, но след почивката пропиляха аванса си. После се разрази лек скандал, тъй като Лео Меси и Анхел ди Мария бяха уловени от тв камери как иронизират селекционера Тата Мартино.

Срещу Уругвай наставникът бе изгонен за гневна реакция в 38-ата минута.

В подреждането Уругвай има три точки, а Ямайка нула. В заключителните срещи на 20 юни Уругвай играе с Парагвай, а Аржентина срещу Ямайка. Урусите трябва да спечелят, за да са сигурни в класирането си напред.