Аржентина се класира на полуфинал в турнира "Копа Америка" след трилър с дузпи срещу Колумбия - 0:0 и 5:4 на стадиона във Вина дел Мар, Чили.

Двата отбора трябваше да изпълнят 14 удара от 11-те метра, за да определят победителя. "Лос кафетерос" направиха три пропуска, а "гаучосите" два, но в крайна сметка Карлос Тевес им донесе заслужена радост.

Аржентина трябваше да спечели още в редовните 90 минути, при това с лекота, но Лео Меси и компания направиха очудващи пропуски, а два пъти и гредите помогнаха на вратаря на колумбийците Давид Оспина, който направи истински чудеса, за да опази мрежата си.

В две-три ситуации стражът на "Арсенал" бе като на стрелбище и трябваше да се намесва повече от веднъж при ударите на "небесносините". Така Аржентина се присъединява към домакините от Чили и Перу на полуфиналите. Утре сутрин Бразилия и Парагвай излизат един срещу друг в последния четвъртфинал.