Колажи с надписа London has fallen ("Лондон падна") заляха форуми и социални мрежи, след като снощи "Пари Сен Жермен" елиминира "Челси" от Шампионската лига. И втория мач завърши 2:1, така общият резултат е 4:2.

А London has fallen е препратка към екшъна със същото име с участието на Морган Фрийман и Джерард Бътлър, който в България се превежда като "Код: Лондон".

На "Стамфорд Бридж" парижани поведоха с 1:0 с гол на Адриен Рабио в 16-ата минута, а попадението му бе изработено от Златан Ибрахимович и Лукас Моура. Домакините изравниха бързо - Диего Коста бе точен в 27-ата. До края на полувремето и двата отбора размениха опасни атаки, но резултата остана без промяна.

Източник: "Блийчър рипорт"

В средата на второто полувреме "Челси" пропусна да дръпне в резултата след страхотно разбъркване и 4 удара към вратаря на ПСЖ. Малко по-късно всичко свърши. Този път Златан имаше последен думата след хубава атака и отличен пас на Анхел ди Мария в 67-ата мин.

Така тимът на Лоран Блан за втора поредна година елиминира "сините" от Лондон в елиминациите на Лигата. Отпадането на "Челси" означава още нещо - отборът със сигурност няма да играе в ШЛ от новия сезон и ще понесе финансови загуби. На Острова заливат с "хейт" една от звездите на "Челси" - Еден Азар. Белгиецът размени фланелката си с Ди Мария още преди почивката.

През второто полувреме халфът бе заменен. Много вероятно е Азар да напусне "Стамфорд Бридж" в посока "Реал" (Мадрид).

"Бенфика" също е на четвъртфинал след втора победа над "Зенит" в мразовития Санкт Петербург - 2:1 (1:0 в първата среща). Реваншът обаче вървеше към продължения. Бразилецът Хълк заличи аванса на "орлите" в 70-ата минута - 1:0 за руския тим. Четири минути преди края Николас Гайтан изравни. В даденото от съдията продължение Андерсон Талиска направи обрата пълен.

Другите осминафинали се играят следващата седмица, а жребият за 1/4-финалите е в петък.

Тази вечер са първите осминафинали от Лига Европа, а фокусът ще е върху сблъсъка "Ливърпул" - "Манчестър Юнайтед" от 20:00 часа.