"Барселона" се измъкна от нов крах срещу мадридски отбор - 2:1 срещу "Атлетико" в испанския четвъртфинал в Шампионската лига. В събота каталунците загубиха от "Реал" с 1:2 в дома си "Камп Ноу".

Тази вечер обаче те бяха в ролята на догонващи и успяха да обърнат противника, останал с човек по-малко още в 35-ата минута заради червен картон Фернандо Торес. Само десет минути по-рано "Ел Ниньо" откри резултата и постави Барса в шах. В следващите минути обче нападателят прояви глупава и детинска нервност, като си заслужи изгонването.

Сред почивката обсадата на домакините даде резултат в 63-тата и 74-ата минута, когато Луис Суарес материализира усилията на съотборниците му.

Германският съдия Феликс Брих демонстрира нееднакъв критерий - той можеше да санкционира по-строго и футболисти на "Барселона".

В другия мач "Байерн" спечели с 1:0 срещу "Бенфика" в Мюнхен, а голът падна още във 2-ата минута. Точен бе Артуро Видал.