Франция отново измъкна победата на "Евро 2016" в самия край - влезлият като смяна Антоан Гризман вкара в албанската врата за 1:0 в 89-ата минута. В добавеното време хита Димитри Пайе удвои - 2:0. Така "петлите" събраха 6 точки и си осигуриха класиране в следващата фаза.

В мача на откриването Пайе осигури 2:1 срещу Румъния малко преди последния съдийски сигнал.

Тази вечер французите се измъчиха срещу албанците, които бяха на броени минути от първа точка на голямо първенство. "Орлите" направиха много добро първо полувреме, в което създадоха по-опасните акции пред вратата на съперника. След почивката удариха греда. След това обаче "петлите" върнаха жеста, а в заключителните минути все пак си заслужиха щастливата развръзка, като притиснаха противника дълбоко в половината му.

Треньорът на домакините Дидие Дешан опита да запази силите на някои от най-добрите си играчи, но се наложи да пусне Пол Погба и Гризман, който беше последната смяна.

В другия мач от групата Румъния и Швейцария направиха 1:1. Франция събра 6 точки, Швейцария има 4, Румъния е с 1, а Албания все още няма актив.