
Напредва реставрацията на Голямата базилика в Плиска. Строителите от фирма „Армира 2013” са улеснени от хубавото време. Това обяви директорът на Националния исторически музей (НИМ) проф. Божидар Димитров.
От музея в столичния квартал "Бояна" обясниха, че досега работата често е спиралае заради проливните дъждове, които се изсипваха върху Шуменското плато. Но сегашните жеги вече позволявали строителните дейности да вървят с далеч по-добро темпо.
"Стените на храма се издигат вече на значителна височина и скоро ще достигнат равнището на красивите сводести прозорци, поддържани от изящни колони в коринтски стил, които се изработват в софийско ателие. До десет дни и те ще бъдат готови и ще бъдат транспортирани и монтирани", уточниха от НИМ.
Подкрепете ни
Уважаеми читатели, вие сте тук и днес, за да научите новините от България и света, и да прочетете актуални анализи и коментари от „Клуб Z“. Ние се обръщаме към вас с молба – имаме нужда от вашата подкрепа, за да продължим. Вече години вие, читателите ни в 97 държави на всички континенти по света, отваряте всеки ден страницата ни в интернет в търсене на истинска, независима и качествена журналистика. Вие можете да допринесете за нашия стремеж към истината, неприкривана от финансови зависимости. Можете да помогнете единственият поръчител на съдържание да сте вие – читателите.
Подкрепете ни