"Локомотив" (Пловдив) и "Левски" направиха атрактивно 2:2 в може би най-качествения мач в Първа професионална лига. "Сините" са без победа от началото на сезона - те имат 4 равенства, а Люпко Петрович още няма успех начело на тима при поредния си престой на "Герена".

В следващия кръг предстои домакинство на "Лудогорец". "Черно-белите" пък ще гостуват на "Монтана".

Веселин Марчев даде аванс на "Локомотив" още в 3-тата минута и "смърфовете" погледнаха към нова победа срещу "Левски". Гостите обаче не се стреснаха и обърнаха двубоя само за една минута. В 12-ата Нар изравни, а секунди по-късно Адениджи бе точен за 2:1. Двата състава размениха и по една греда.

В 65-ата минута домакините получиха дузпа и Мартин Камбуров отново порази мрежата на "Левски". Последва натиск за гостите, които в няколко ситуации бяха близо до трети гол.

Но най-чистото положение пропиля Камбуров, който при контра и центриране отдясно на атаката нацели напречната греда очи в очи с вратаря Боян Йоргачевич. "Сините" имаха и късмет, тъй като топката тупна на голлинията.

Така се стигна до 2:2. Резултатът е справедлив, но и двата съперника съжаляват, че не спечелиха.