Лошите новини от Рио не спират. Една от надеждите за български медал на олимпийските игри - Станимира Петрова, угасна рано-рано. Боксьорката загуби от украинката Тетяна Коб с 1:2 съдийски гласа (39:37, 37:39, 39:37) в категория до 54 кг още в първия кръг.

Петрова не се представи според очакванията, тя само на моменти в двубоя загатна за високата си класа.

Така България остава само с един състезател в бокса - Даниел Асенов-Тайсъна. Вчера отпадна Симеон Чамов.

От олимпийските игри си тръгва и Радослава Мавродиева, която остана на 21-во място в общото класиране в тласкането на гюле. Българката не успя да излезе от втората квалификационна група, като най-добрият й резултат е 17:20 м. Най-добрите в дисциплината пратиха гюлето на около 2 метра повече от Мавродиева.

Извън финала остана и стрелецът Антон Ризов на 50 метра с пушка (положение легнал). Той зае 42-ро място - далеч назад от първите осем, които се класираха за битката за медалите.

Малко след 4 часа в нощта на петък срещу събота Ивет Лалова ще бяга в сериите на 100 метра.