Още един спорт приключи на олимпийските игри в Рио де Жанейро без медал за България - боксът. Всъщност боксови финали все още има, но в тях няма наши състезатели. Днес в Рио отпадна и третият ни състезател, взел квота - Даниел Асенов в категория до 52 кг.

Тайсъна загуби с 0:3 съдийски гласа (28:29 и в трите рунда) от Мохамед Флиси (Катар), шампион на Африка и бронзов медалист от световното в родината си през миналата година. След края на боя 19-годишният българин почти бе вдигнал ръце в очакване за победа, но съдиите бяха на друго мнение. Българинът игра трудно срещу по-високия си съперник, който използваше ръста си, за да поддържа дистанция и пласира удари.

Двубоят бе равностоен, като Асенов тръгна по-смело в атака в третия рунд и остана впечатлението, че го спечели. За жалост реалността е друга.

Така Тайсъна се присъединява към Симеон Чамов и Станимира Петрова, които отпаднаха по-рано.

Най-реални шансове за медал остават в борбата и художествената гимнастика - от ансамбъла.