"Ливърпул" и "Манчестър Юнайтед" направиха 0:0 в голямото дерби на английския футбол от Висшата лига.

На "Анфийлд" двата гранда водиха страхотна битка с много единоборства, но почти без чисти голови ситуации. Освен битка двубоят бе и тактическо надлъгване между треньорите Юрген Клоп и Жозе Моуриньо.

До голяма степен португалецът успя да спре атакуващата мощ на съперника си и прекъсна победната му серия у дома този сезон. Но същевременно "Юнайтед" направи много малко в атака.

Преди почивката двамата вратари почти нямаха работа. Стигна се само до напрежение в наказателните полета в 2-3 ситуации. Гостите играха по-добре в първата половина, но след това "червените" започнаха да упражняват натиск.

Той се засили през втората част. Въпреки това първи "Юнайтед" можеше да поведе в резултата - Златан Ибрахимович не успя добре да насочи топката с глава след отличен пас на Пол Погба. След това "Ливърпул" застраши няколко пъти Давид де Хеа, който спаси отбора си от поражение.

Испанецът имаше отлични намеси след удари на Фелипе Коутиньо и Емре Джан. Защитата на "дяволите" също се справи добре.

Така след 0:0 "Ливърпул" заема четвъртото място в класирането на две точки от лидера "Манчестър Сити". "Юнайтед" е едва седми на 5 пункта от челото.